Güneyt Kore Ziyaret Vizesi

Güney Kore Konsolosluğu - Ziyaretçi Vizesi

Güney Kore Seyahati gerçekleştirecek olanlar, Türkiye ile Güney Kore devleti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmaları gereğince Güney Korevizeişlemlerinde muaftır. 180 gün içinde 90 gün ikamet izni bulunurken TC vatandaşları Güney Kore'ye her girişlerinde sadece 30 gün ikame hakkına sahiptir.

Söz konusu Güney Kore seyahati Güney Kore'de bir Güney Kore turu, Güney Koregezileri ve Güney Kore'da bulunan herhangi bir kişiyi ziyaret etmeden Güney Koreseyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının Güney Kore ziyaret vizesi için davetiye yazısı, Güney Kore vize başvuru formu, Güney Kore ziyaret vizesi için gerekli evraklar ve Güney Kore vize ücreti, Güney Kore turistik vizesi için Güney Kore hotel rezervasyonu ve Güney Kore uçak bileti rezervasyonu gibi prosedürlerde bulunmalarına gerek yoktur. 

Türkiye'nin Güney Kore'yi 11 Ağustos 1949'da tanımasından bugüne Türkiye ile Güney Kore arasındaki ilişkiler güçlü temellere sahiptir. Ortak Geçmişe sahip olan iki ülke arasında karşılıklı iyi niyet oluşmuştur. Bu vesile ile Türkiye ve Güney Kore devletleri karşılıklı olarak vize uygulamalarında vatandaşlarına vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır.

TC cumhuriyeti vatandaşları Güney Kore'ye, dostluk ve ortak geçmişe sahip iki ülke insanları olarak, rahatça seyahat edebilmektedir. Türkiye vatadaşlarından vize istemeyen ülkelerin başında gelmektedir. 

Güney Kore Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: tur-istanbul.mofa.go.kr