Güney Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu

Güney Kore Cumhuriyeti Devleti Türkiye Diplomatik Temsilcilikleri:


Kore Devleti’nin Türkiye Diplomatik Temsilcilikleri olarak Büyükelçiliği, Başkonsolosluğu ve Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Türkiye’deki Kore diplomatik temsilcilikleri olarak; 

-     Kore Ankara Büyükelçiliği

-     Kore İstanbul Başkonsolosluğu

-     Kore İzmir Fahri Konsolosluğu

-     Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu


Güney Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu Adresi: 

Erciyes Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı Kürsüsü, 38039, KAYSERİ


Güney Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri :

Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu, haftaiçi her gün Saat: 09.00-12.00 / 13.00-18.00 arasında fahri olarak konsolosluk hizmeti vermektedir.  


Kore Kayseri Fahri Konsolosu:

Bay Ali KİBAR / 23 Mayıs 2007


Güney Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu Görevleri

Kayseri Güney Kore Fahri Konsolosluğu tam teşekküllü Güney Kore Konsolosluğunun açılma gereksinimi bulunmayan şehirlerde faaliyet göstermek için kurulmuştur. Güney Kore Fahri Konsolosunun, Güney Kore resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu bulunmazken İki ülke arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdür. Güney Kore Fahri Konsoloslukları Güney Kore vizesi işlemleri için başvuru kabul ederken, Güney Kore vize işlemleri hakkında karar verme yetkisi Güney Kore Büyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır.


Güney Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Kayseri ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları ya da yabancı uyruklu kişilerin, Kore vize işlemlerini ve Kore konsolosluk işlemlerini Kore Cumhuriyeti  Ankara Büyükelçiliği'nin verdiği yetkiye dayanarak yapmaktır.

 


Güney Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu 2021 yılı Resmi Tatil Günleri:
 
Güney Kore Devleti’nin Türkiye dış temsilcilikleri resmi tatil ve milli bayramlarda kapalı olacaklardır. Aşağıda belirtilen tarihlerde Güney Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu hizmet verememektedir.

 

Güney Kore Konsolosluğa Vize Başvurusu

Türkiye ve Güney Kore arasında karşılıklı vize muafiyeti anlaşmasına göre Türk vatandaşları Güney Kore'de turistik seyahatlerinde 90 gün süre ile vizesiz ikamet edebilirler. Ancak kişinin Kore'ye seyahati eğitim, çalışma, iş ziyareti, aile ziyareti, geçici çalışma gibi turistik amaç dışında gerçekleşmesi durumunda Güney Kore Konsolosluğu'na vize başvurusu yapılması gerekmektedir.  

Kore Memur Vizesi (A-2), Kore Geçici Basın Vizesi (C-1), Kore Ticari Vize (C-2), Kısa Süreli Kore Ziyaretçi Vizesi (C-3), Kısa Süreli Kore İstihdam Vizesi (C-4), Kore Öğrenci Vizesi (D-2), Kore Genel Eğitim Vizesi (D-4), Kore Dini Çalışma Vizesi (D-6), Kore Kurum İçi Vizesi (D-7), Kore Sözleşmeli Yatırımlar Vizesi (D-8), Kore Sözleşmeli Ticari Vize (D-9), Kore Yabancı Dil Öğretme Amaçlı Uzun Vadeli Vize (E-2),  Diğer Kore Uzun Vadeli İstihdam Vizeleri (E-1~E-7), Kore Aile Ziyareti ve Aileyle Kalmaya yönelik Vizeler (F-1~F-3), Kore Kültürünü Barındıran Kişilere yönelik Vize (F-4) ve Kore Çalışma Tatil Vizesi (H-1) için vize müracaatı yapılmalıdır.


Güney Kore Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Güney Kore vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişilerin, seyahat amacını ve planını anlatan, İngilizce yazılmış bir Dilekçe örneği hazırlamaları gereklidir. 

Güney Kore vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Güney Kore Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Güney Kore vize başvurusu yapan Kişi Emekli ise; aynı içerik bilgilerini içeren dilekçeyi, emekli kişi kendi imzası ile düzenlemeli.

Güney Kore vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Güney Kore Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.

Güney Kore vize başvurusu yapan Kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Güney Kore Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 


Güney Kore Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Güney Kore Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunacak kişiler Türkçe olarak ayrıntılı bir şekilde hazırlanmış ve eksiksiz yanıtlanması istenilen Güney Kore Vize Başvuru Formu ile başvuruda bulunmalıdır. Güney Kore vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında büyük harf kullanılmalı ve Kore vize başvurusu için gerekli olan evraklarla, formda beyan edilen bilgilerin birbirini desteklemesine özen gösterilmelidir. 

Kore Vize Başvuru Formu için tıklayınız


Kore Cumhuriyeti Konsolosluğu Vize Ücreti

Kore Vizesi için ödenmesi gereken Kore vize ücreti; Kore Cumhuriyeti Konsolosluğu 'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı gişede peşin olarak ödenmelidir.

 

Güney Kore Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: tur-istanbul.mofa.go.kr